+420 725 662 539 info@jangerenda.cz

Pro podnikání ve finančním poradenství jsem se rozhodl, když mně oslovil před několika lety můj spolužák. Oba jsme v té době byli zaměstnáni ve stavební firmě. Zaujalo mě to proto, že jsem chtěl pracovat s lidmi, pomáhat jim a díky tomu se mít v životě lépe.

Vždy jsem přemýšlel nad tím, že někteří lidé mají hodně peněz, a jak se k nim dostali. Dospěl jsem k závěru, že „buď jsou to zloději, nebo podnikatelé“. Někdo si dokonce tato slova zaměňuje nebo spojuje dohromady. Já jsem si vybral druhou možnost, stát se podnikatelem. Mám pocit, že je to jediná cesta, aby měl člověk zajímavé příjmy a měl se díky tomu dobře. Proto i já podnikám. Podnikám slušně, protože jméno a pověst má člověk jen jednu, a proto je to pro mě hodně důležité. Podnikání mě vůbec naučilo uvědomovat si hodnoty a zamyslet se sám nad sebou.

V roce 2008 jsem se tedy(to tedy bych sem nedávala) začal učit finanční poradenství při práci a nebylo to vůbec lehké. Bylo to v době, kdy společnost Partners, kterou jsem si vybral jako svého partnera, také začínala. V začátku mého podnikání jsem měl svůj potenciál kontaktů kolem sebe pouze asi 30-40 lidí. Což mi mojí startovní pozici příliš neulehčovalo, protože pro podnikatele jsou osobní kontakty a známosti to nejdůležitější. V současnosti mám okruh lidí z podnikání kolem jedné tisícovky lidí. Jsou to přátelé a kamarádi, známí, klienti, různé firmy, podnikatelé, živnostníci a další důležití lidé v mém životě.

V dnešní době nikdy nevíte, od koho budete potřebovat pomoci. Beru to jako obrovský potenciál a přidanou hodnotu podnikání ve službách. Kdykoliv budu chtít v životě něčeho dosáhnout něco v životě potřebovat, tak mám možnost se na někoho obrátit, a díky tomu mohu i pomáhat lidem z mého okolí.

Ze začátku jsem se ale potýkal s velkými neúspěchy. Klientela byla někdy spíše i náhodná a nebylo jí moc. Veškerá práce se zdála být k ničemu. Dnes jsem 10 let v oboru a jsem za to vděčný. Ve svém klientském kmeni mám přibližně pět set klientů a ve firmě vybudovanou zajímavou obchodní pozici. Proto mě překvapuje hodně podnikatelů, kteří čekají, že hned první rok budou milionáři. Posledních 3-5 let mě podnikání opravdu baví a rozhodně to není jenom o penězích. Přitom věřím tomu, že jsem svůj potenciál ještě zdaleka nevyčerpal, naopak je to pro mě teprve začátek.

Díky podnikání jsem se naučil jednání a komunikaci s lidmi. Nemám problém komunikovat snad s kýmkoliv. Pochopil jsem podstatu fungování peněz, a jak by je měli lidé chápat. Odborně se tomu říká finanční gramotnost. Baví mě se o tom bavit a šířit dobré myšlenky dál. Naučil jsem se také trpělivosti, pracovitosti a pokoře k lidem. Jsem ochoten pomoci komukoliv, kdo by ve svém životě chtěl něco změnit. To je totiž moje další vize, předávat své zkušenosti dál a pomáhat dalším lidem v cestě za lepším životem. Ať už jako finanční poradce nebo jako člověk, který do byznysu přivádí a vychovává nové podnikatele s podobným myšlením a nastavením.

V době mých prvopočátků bylo v Partners hodně mých známých a kamarádů, se kterými jsme začínali. Naučil jsem se od nich spoustu věcí. Potvrdilo se ale pravidlo, že 80 % podnikatelů do 5 let skončí. Bohužel tu z nich dnes už není nikdo. Rozhodně jsem nebyl ten, který vynikal nebo by měl nějaký talent na podnikání. Vše je o postoji člověka, kvalitní službě a lidech, kteří Vám jsou na začátku ochotni pomoci. A pokud chcete v životě něco změnit i Vy, udělám všechno pro to, abych Vám předal veškeré své znalosti, zkušenosti a rady, které jsem za 10 let podnikání u této společnosti měl možnost nasbírat a pochytit. Dnes na sebe můžu být hrdý, že jsem to v krutých začátcích nevzdal a díky tomu mohu dnes sklízet zasloužené ovoce.

admin