+420 725 662 539 info@jangerenda.cz

Finanční poradenství

Pomáhám svým klientům při orientaci na finančním trhu. Každý klient je jedinečný a má jiné představy, proto se nejprve důkladně zajímám o jeho potřeby a aktuální finanční situaci. Až po vyhodnocení těchto faktů se společně bavíme o tom, jak se k jeho cílům nejjednodušeji dostat a samozřejmě, jak jeho finanční situaci v budoucnu vylepšit. Díky mé mateřské společnosti mám k dispozici široké portfolio produktů, možnost konzultace s analytiky a specialisty při řešení specifickcý požadavků mých klientů.

S čím vším Vám mohu pomoci?

Životní pojištění
Životní pojištění je základním stavebním kamenem ochrany příjmu každého člověka. Jedná se o ochranu před různými zdravotními riziky, jak v důsledku zranění, tak i v důsledku nemoci. V pojištění jsou u různých pojišťoven velké rozdíly a je třeba zvážit, jak danou pojistku nastavit. V první řadě zvolit, zda potřebujete rizikové pojištění, úrazové pojištění nebo např. investiční životní pojištění. Potom je teprve dobré vybírat konkrétní produkt a parametry, které by měl obsahovat. Možnosti životního pojištění jsou stovky, já Vám udělám dle Vašeho příjmu a vhodnosti dalších parametrů vždy několik nabídek, z nichž se snadněji rozhodnete, která je pro Vás ta pravá.
Úvěry na bydlení
Bydlení je pro mnoho lidí největší investicí v životě, a tak bychom k ní měli přistupovat. Pokud teprve přemýšlíte nad vlastním bydlením nebo už máte vybrané vysněné bydlení a hypotéka je na pořadu dne, v obou případech se vyplatí nekývnout na první nabídku banky, ale poradit se s odborníkem a nechat si vypracovat více nabídek. Hypotéka již dávno není jenom o úrocích, ale na výhodnost a nevýhodnost hypotéky má vliv spoustu dalších podmínek. Umím pomoci i v případě refinancování Vaší stávající hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. S bankou se dá vždycky jednat, jenom je třeba vědět jak a s kým.
Podnikatelské úvěry
Pokud řešíte úvěr pro své podnikání, není to zase tak jednoduché, jako běžný úvěr pro fyzickou osobu, společně to ale díky našim specialistům na tuto oblast uričtě zvládneme.
Pojištění majetku
Pojištění majetku bývá velmi podceňovanou oblastí, kde si spousta lidí myslí, že hraje prim cena. Není to ale vždy o ceně, opět platí, že je třeba mít pojištění dobře nastaveno, aby jednak krylo ta rizika, která očekáváte, a hlavně v takové výši, ve které to má smysl. Ať už jde o pojištění Vašeho bydlení (nemovitost, domácnost), tak o pojištění vašeho auta (povinné ručení, havarijní pojištění). I zde jsou mezi pojistkami a pojišťovnami velké rozdíly. Sice to je ve finančním poradenství bráno jako doplňková oblast, nicméně já se snažím i zde klientům poradit a nastavit co nejvýhodnější podmínky.
Pojištění odpovědnosti
Pojištění odpovědnosti se rozděluje na 2 základní oblasti. Pojištění v občanském životě (tzv. pojistka na blbost), která Vás ochrání a zejména Vaše děti před škodou způsobenou Vaší osobou v běžném životě. Pojištění odpovědnosti se dá ale sjednat i v případě zaměstnání (zaměstnavatel po Vás může chtít v případě, že mu způsobíte nějakou škodu až 4,5 násobek hrubé mzdy) a v případě podnikání, jak pro OSVČ, tak pro firmy. I tato oblast mi není cizí a se svými klienty jí řeším.
Investice
Investice jsou v dnešní době, kdy banky na účtech nepřipisují téměř žádné úroky, velmi aktuální téma. Je to jeden z mála způsobů, jak své peníze nechat rozmnožovat. Výběr vhodných investic záleží na tom, za jakým účelem člověk peníze šetří, nebo má. Dále jaký časový horizont je může postrádat, zda je potřebuje mít dostupné, co je pro něj zajímavý výnos a spoustu dalších věcí je třeba zvážit. Je spoustu zajímavých nástrojů, které Vám mohou vydělávat, pokud jsou dobře nastaveny. Nebojte se na mě obrátit, všechny důležité věci Vám vysvětlím ať v tom nejste sami.
Bankovní služby
Naše společnost Partners promluvila i do bankovní oblasti, když vytvořila vlastní Partners konto ve spolupráci s Unicredit bank. Díky tomu máme pro naše klienty spoustu výhod a všechny své finanční produkty můžou mít pod kontrolou na jednom místě.
Stavební spoření a úvěry
Stavební spoření je stále oblíbeným produktem, kam si lidé spoří nejen za účelm bydlení. Stát tento produkt podporuje v případě naspoření 20.000,- státní podporou 2.000,-, tak se stále jedná o zajímavý produkt pro ty konzervativnější klienty. Stavební spoření nabízí také díky úvěrům ze stavebního spoření alternativu ke klasickým hypotéčním úvěrům. V některých případech, zejména při menších modernizacích či rekonstrukcích, může být úvěr ze stavebního spoření výhodným řešením.
Penzijní připojištění
Zajištění stáří je jednou z nejdiskutovanějších témat v České republice. Jak všichni víme, stát se o nás v budoucnu asi příliš nepostará, takže nad otázkou zajištění stáří je třeba se včas zamyslet. A zde rozhodně platí, čím dříve, tím lépe. Jednou z možností, které podporuje stát, je penzijní připojištění. To ale často samo o sobě nestačí a je dobré ho zkombinovat s nějakými efektivnějšími investičními nástroji, kde budou peníze pracovat za Vás.
Spoření pro děti
Spoření pro děti je velmi častým požadavkem mých klientů. Určitě je fajn, když svým dětem dokáží rodiče něco naspořit na start do života. Nicméně je důležité, aby měl člověk nejprve zajištěné hlavní finanční oblasti, jako je zajištění příjmů, bydlení, atd., na to bychom neměli zapomínat. Finanční trh opět nabízí spoutu možností, od „spořících“ pojistek, na které spíše doporučuji dát si pozor, přes stavební spoření až po investice. Nicméně při volbě vhodného produktu rovněž záleží na účelu a finančních možnostech a představách klienta.

Jak pracuji se svými klienty?

Analýza

Nejprve společně probereme Vaše potřeby, cíle a přání. Udělám Vám audit stávajícího portfolia a projdeme si Vaší finanční situaci, abych se na ní mohl podívat komplexně a vše dávalo smysl.

Poradenství

Na další schůzce spolu projdeme výsledky auditu Vašeho stávajícího portfolia a vysvětlím Vám mé návrhy jednotlivých řešení Vaší finanční, a pokud Vám budou vyhovovat, tak je zrealizujeme.

Servis

Pravidelně spolu budeme v kontaktu, budu Vás informovat o všem důležitém, co se týká Vaší finanční situace. Vše důležité budu hlídat za Vás a případně navrhovat další změny, aby byl Váš finanční plán pořád aktuální.

Domluvte si se mnou nezávaznou schůzku ještě dnes!

Rád se s Vámi potkám u dobré kávy, kde se můžeme pobavit o všem, co Vás zajímá a probrat Vaší finanční situaci.

Povinně zveřejňované informace podle čl. 3, čl. 4 odst. 5 a čl. 5 nařízení EU 2019/2088 o zveřejňování informací souvisejících s udržitelností v odvětví finančních služeb: Jan Gerenda, IČ 76287084   je vázaným zástupcem společnosti Partners Financial Services, a.s., proto při investičním nebo pojišťovacím poradenství postupuje stejně jako tato společnost stran začleňování rizik týkajících se udržitelnosti i zohledňování hlavních nepříznivých dopadů na faktury udržitelnosti a dodržuje stejné zásady odměňování. Pro vázaného zástupce platí informace týkající se udržitelnosti zveřejněné společností Partners Financial Services, a.s., zde.“